Trajneri i kombetares U-17, Elvin Beqiri ishte i ftuar ne emsionin “Sport Show” ne Tv1 Channel i cili komentoj ndeshjen Vllaznia – Tirana, ku sipas tij kjo humbje e Vllaznise nuk duhet bere tragjike sepse ishim perballe nje skuadre e ecila eshte pretendente per titullin kampion.

Elvin Beqiri: Vllaznia me ato qe shfaqi ne ate ndeshje kunder Tiranes mundte kishte fituar ndeshjen, por disa gabime taktike ose mungesa e experiences per menaxhimin deri ne fund te lojes beri qe Vllaznia te mos dilte me asnje pike.

Mendoj qe Vllaznia ne pergjithesi zhvilloj nje ndeshje te mire. Sigurisht qe shfaqi edhe probleme, defekte, por e pergjithshmja ishte pozitive, duke pasur parasysh qe ishte perballe me nje ekip qe eshte pretend per kampion, sigurisht qe rezultati eshte me kryesori ne nje kampionat, por gjithsesi ajo qe duhet te themi eshte se ekipi i Vllaznise po zhvillon lojra te bukura.

Kjo eshte si rezultat i nje pergatitje te mire fizike qe kane lojtaret e ketij ekipi, ketu duhet pergezuar si stafi ashtu edhe lojtaret. Sigurisht qe nuk na kenaq si humbje, pro kjo humbje nuk duhet bere tragjike, eshte nje humbje me nje skuader qe  kemi patur gjithe jeten rivalitet, kampionati eshte i gjate dhe duhet te shikojme perpara.

LEAVE A REPLY