Kapet me 12 mijë euro në Rinas, procedohet penalisht 20- vjeçarja

0
599

 

Një shumë prej gati 12500 eurosh është kapur në Rinas.

Policia thotë se ka nisur hetimin ndaj një vajze 20-vjeçare e cila kishte në çantën e saj shumën e parave.

Njoftimi i Policisë së Rinasit:

Policia Kufitare e Rinasit parandalon një tjetër rast të transfertës së parave jashtë shtetit, në mënyrë të kundërligjshme.

Sekuestrohen 12450 euro, procedohet penalisht një 20-vjeçare.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Rinasit, në dalje të RSH-së, si rezultat i masave shtesë qoftë në intervistimin për arsyen e udhëtimit apo edhe për kontrollin fizik dhe të bagazheve, me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, gjatë kontrolleve të ushtruara kanë përzgjedhur për kontroll në vijën e dytë, 20-vjeçaren I. K., banuese në Tiranë.

Gjatë kontrollit të ushtruar, shtetases së lartpërmendur iu gjetën në çantë 12450 euro, të padeklaruara në doganë.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore të kryera nga specialistët e Policisë Kufitare në Rinas, materialet në ngarkim të kësaj shtetaseje i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale ‘Mosdeklarim i vlerave monetare në kufi’.

Image

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here