Thursday, April 18, 2024
Home Aktualitet Rama uron pavarësinë e Kosovës: I përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që...

Rama uron pavarësinë e Kosovës: I përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë

0
670

Kryeministri Edi Rama ka uruar  12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, kreu i qeverisë nderon kujtimin e atyre që dhanë jetën për këtë ditë.

“Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë”, shkruan Rama.

/Ora News.tv/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here