Friday, April 19, 2024
Home Politikë Presidenti Meta takon Bashën: E njoha me skandalet e fundit anti-kushtetuese dhe...

Presidenti Meta takon Bashën: E njoha me skandalet e fundit anti-kushtetuese dhe grushtin e shtetit

0
587

Presidenti i Republikës Ilir Meta takoi ditën e sotme kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Lajmin e ka dhënë këshilltari i presidentin, Tedi Blushi përmes një postimi në Facebook.

Tedi Blushi: Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta thirri sot në një takim Kryetarin e Partisë Demokratike, z.Lulzim Basha.

Presidenti Meta e njohu z.Basha me skandalet e fundit anti-kushtetuese dhe përpjekjet e Rilindjes për grusht shteti, dhe i kërkoi kryetarit të PD-së që të informonte edhe drejtuesit e partive të tjera opozitare.

Presidenti Meta bëri të qartë se do të bëjë çdo gjë për të ndaluar dhe për të shpartalluar grushtin e shtetit, duke i dhënë përgjigjen më shembullore që meriton.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here