Trajneri i futbollit Edmond Doçi ishte i ftuar mbremjen e kaluar ne emisionin “sport Show” ne Tv1 Channel per te folur per ndeshjen e Vllaznise me Teuten ku sipas tij ishte nje nder ndeshjet me te dobta te ekipit te Vllaznise.

Edmond Doçi: Mua me vjen keq per ekipin e Vllaznise, sepse asnjehere nuk e kam pare duke luajtur ne menyre aq te shthurur se ate dite me Durresin. Vllaznia duhej te kishte shfrytezuar faktin se Durresi vinte pas nje barazimi me Luftetarin, nje ekip qe eshte pothuajse i rene prej kategorie, luan me lojtare te rinj.

Administrimi i lojes nga Vllaznia ishte shume i keq dhe lojatret nuk ishin ne nivelin e duhur. Une e kam levduar trajnerin sepse me pelqen karakteri i tij, por nuk eshte e thene sepse edhe ai mund te gaboje. Ndoshta ne ndeshjet e fundit duke dashur per t’i dhene nje vend lojtareve qe ai ka blere, duket sikur ekipi eshte duke u shthurur pak prej detyrave dhe nderrimi i roleve ne nje formacion tek sportistet ka te beje shume.

LEAVE A REPLY