Thursday, April 18, 2024
Home Politikë “Tre hapa për të shpëtuar shëndetësinë”, Basha: Paga për mjekët do bëhet...

“Tre hapa për të shpëtuar shëndetësinë”, Basha: Paga për mjekët do bëhet 1200 euro

0
464

Kryetari i PD, Lulzim Basha  thotë se shëndetësia shqiptare është në krizë, madje në përmasat e një krize të sigurisë.

Në aktivitetin për “sfidat dhe zgjidhjen në shëndetësi”, Basha tha se kur opozita të vijë në pushtet do të ndërmarrë disa hapa, për të rimëkëmbur shëndetësinë.

Financimi, autonomia dhe profesionalizmi janë tre hapat që sipas Bashës shqiptarët të marrin shërbimin e duhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here