Saturday, April 13, 2024
Home Aktualitet Vazhdojnë ditët me diell, ja parashikimi i motit për sot

Vazhdojnë ditët me diell, ja parashikimi i motit për sot

0
476

Moti me diell dhe i qëndrueshëm do të vijojë edhe gjatë ditës së sotme. Gjatë mëngjesit vendi do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Në zonat malore lindore do të kemi shfaqjen e reshjeve të dëborës por kushtet atmosferike do të përmirësohen pas mesditës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat do të varijojnë në vlerat -3°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi mbi 45 km/h nga drejtimi verilindor duke krijuar në detdallgëzimin 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here