Friday, April 19, 2024
Home Aktualitet Java nis me diell

Java nis me diell

0
488

Vazhdojnë ditët me diell. Sipas MeteoAlb, territori shqiptar edhe këtë të hënë vijon në kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti i kthjellët të mbizotërojë gjatë orëve te paradites.

Por pasditja sjell vranësira kalimtare, ku më të theksuara vranësirat do të jenë në zonat malore.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të ulen në mëngjes, por mbeten të pandryshuara në mesditë duke u luhatur në vlerat nga -1°c deri në 17°c.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi verior-veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzimi mbi 3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here