Itali/Shkon në 10 numri i viktimave nga koronavirusi, 322 të prekur

0
565

 

Ka shkruar në 10 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Lajmi është bërë i ditur nga Shefi i Emergjencave Civile, Angelo Borrelli. Ai nuk ka dhënë moshën e të vdekurve por ka deklaruar se janë të moshuar.

Ndërkohë edhe numri i të prekurve është rritur në 322 duke përfshirë dhe dy raste të reja në Sicili, në jug të Italisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here