Ish-europarlamentari dhe ish-raporteri për Shqipërinë, Knut Fleckenstein emërohet si këshilltar i kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Fleckenstein do të punojë si këshilltar për integrimin në kabinetin e kryetarit të Kuvendit Ruçi.

Knut Fleckenstein ka lindur më 20 dhjetor 1953 dhe është një politikan gjerman dhe ish-anëtar i Parlamentit Evropian nga Gjermania.

Ai është anëtar i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë, pjesë e Partisë së Socialistëve Evropianë.

LEAVE A REPLY