Sunday, January 17, 2021

Lulzim Basha mbledh aleatët në selinë e PD, dy ditë para se afati i Reformës Zgjedhore të mbarojë

202
0

Kreu i PD, Lulzim Basha mbledh sot në orën 12:30 aleatët e PD për Reformën Zgjedhore e cila tashmë orët po i numëron mbrapsht.

Edhe dy ditë kanë mbetur nga përfundimi i afatit të dakordësuar mes palëve në Këshillin Politik për të përfunduar Reformën Zgjedhore.

Basha ka kryer disa takime ditët e fundit përfshi ambasadoren amerikane Yuri Kim, Kryemadhin, Vasilin apo dhe ekspertët e PD.

LEAVE A REPLY