Një shtetas i huaj është mbytur pak minuta më parë në lumin Buna në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në afërsi të fshatit Darragjat në njësinë administrative Dajç.

Sipas te dhenave te para shtetasi ne fjale eshte maroken dhe zoton dokumenta franceze.

Nuk dihen rrethanat e kësaj ngjarje të rëndë, ndërkohë policia eshte nisur per ne  vendngjarje ku do te bej nxjerrjen e trupin.

Shkodër/Informacion paraprak

Me datë 29.05.2020, rreth orës 15.40 është marrë njoftim se në fshatin Darragjat, Shkodër, dyshohet se aksidentalisht është mbytur në Lumin Buna, shtetasi R. M. 35 vjeç, nga Maroku.

Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë të cilat po bëjnë kërkime sëbashku me banorët e zonës për gjetjen dhe nxjerrjen e trupit nga lumi Buna.

 

LEAVE A REPLY