COVID-19/ Manastirliu jep lajmin e mirë: Vetëm tre të shtruar te Infektivi, të dhëna premtuese për një sezon turistik përtej pandemisë

0
457

Në spitalin Infektiv, e cila përkon me atë të COVID 1, aktualisht janë vetëm 3 pacientë të shtruar.

Lajmin e ka bërë të ditur ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, e cila nëpërmjet një statusi në rrjete sociale, shkruajnë se këto indikatorë, janë tepër premtuese për një sezon turistik përtej pandemisë.

“#Covid19/ Të dhënat nga Spitali Infektiv, ku aktualisht ka vetëm 3 pacientë të shtruar, rastet ditore të ulëta, pavarësisht numrit të lartë të testimeve dhe ulja e vazhdueshme e rasteve aktive, janë të dhëna premtuese për një sezon turistik përtej pandemisë”, shkruan Manastirliu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here