Ja parashikimi i motit për sot

0
430

Vendi ynë gjatë orëve të para të ditës do të ketë një mot me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të dukshme vranësirat do jenë në skajin verior, aty ku gjatë mesditës vranësirat zhvillohen duke sjellë shira afatshkurtër dhe të izoluar. Ndërsa gjithë pjesa tjetër e territorit shqiptar do të mbetet në ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten lehtë gjatë mëngjesit por rritje me të paktën 2 gradë sjellin orët e mesditës duke shënuar vlerat minimale dhe maksimale 13°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatare dhe herë pas herë forcohet duke arritur shpejtësi deri 45 km/h, nga drejtimi jugor ndërsa në det të hapur krijohet dallgëzim 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here