Ministria e Shëndetësisë: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja raportohen…

0
494

 

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të vijojnë të zbatojnë me përpikmëri rregullat për parandalimin e COVID19 dhe të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes. Për çdo dyshim, kontaktoni me mjekun tuaj të familjes ose telefononi Urgjencën Kombëtare në numrin unik 127.

Në 24 orët e fundit janë kryer 2706 testime, nga të cilat kanë rezultuar positivë me Covid19 7 qytetarë: 3 raste në Tiranë, 3 raste në Shkodër, 1 rast në Kavajë.
Aktualisht janë 76 pacientë aktivë me COVID19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 2 pacientë, njëri prej të cilëve është në terapi intensive.
Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv.
Janë shëruar 11 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,975 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika (25 Qershor 2021)
Raste të reja ditore        7
Të shëruar në 24 orë     9
Të shtruar në spitale      2
Humbje jete në 24 orë   0
Testime ditore                2706

 

 

Testime totale            789,025
Raste pozitive             132,506
Raste të shëruara        129,975
Raste Aktive                 76
Humbje jete                  2,455

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë          27
Shkodër       20
Durrës          7
Lezhë           7
Berat             5
Elbasan       4
Dibër             2
Kukës           2
Fier              1
Vlorë             1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here