Vijojnë temperaturat e larta, ja sa do të arrijnë sot…

0
671

 

Vendi ynë, edhe sot, vijon të jetë nën ndikimin e masave ajrore të nxehta.

Sipas Meteoalb, e shtuna karakterizohet nga kthjellime dhe temperatura të larta në të gjirhë territorin. Përsa i përket mbrëmjes, freskët do të jetë vetëm në zonat malore.

Temperaturat e ajrit mbeten të pandryshuara sërish vlerat minimale por ulen me të paktën 2 gradë vlerat maksimale duke luhatur vlerat ditore nga 18°C mëngjesi deri në 37-38°C mesdita.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here