Diell por ulen temperaturat, njihuni me parashikimin e motit për sot

0
632

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm dhe të nxehtë në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12°C në 27°C, në zonat e ulëta nga 20ºC në 35°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 36°C. Era do të fryjë në drejtim Verior-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here