“Shqipëria ka më të mirat e botës”, ambasadorja Kim e buzëqeshur me shalqi në duar

0
1214

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim, ka zgjedhur të kalojë një pasdite me fermerët shqiptarë.

Ambasadorja ka publikuar disa fotografi në “Insta story” , ku shihet mes frutave-perimeve gjithashtu e shoqëruar edhe nga një qytetare me të cilën ka bërë dhe fotografi.

“Shqipëria ka më të mirat e botës. Zoti i bekoftë duart tuaja,” shkruan Kim.

Gjithashtu Kim shprehet se në Shqipëri gjen fruta-perimet më të mirat në botë, ndërsa shfaqet e buzëqeshur mes tyre.

Kim shpeshherë ka vlerësuar Shqipërinë për mikpritjen si edhe për natyrën favorizuese që ka, duke bërë edhe thirrje që turistët nga vende të ndryshme të botës të mos ngurrojnë, por të eksplorojnë vendin tonë për të shijuar mrekullitë natyrore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here