Koplik, shperthen bombula e gazit ne shtepi, ne gjendje te rende nje person…

0
940
Nje bombul gazi ka shperthyer ne nje shtepi ne Koplik. Si pasoje e ketij shperthimi eshte plagosur ne gjendje te rende shtetesja Sadete Kukaj.
Zjarri ka rene rreth ores 06:00 te mengjesit te sotem duke shkrumbuar gjithçka ne katin e pare te baneses.
Ne vengjarje kane mberritur efektivet e repartit zjarrefikes te cilet kane shuar menjehere flaket.
Nderkohe, shtetesja Sadete Kukaj ka qene me familjen ne shtepi ne momentin kur ka rene zjarri dhe ka marre demtime te renda ne trup.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here