Sot ulet avioni me udhëtarë nga Zvicra, Rama përshëndet me pamje nga aeroporti i Kukësit: Porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale

0
589

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur mëngjesin e sotëm me pamje nga aeroporti i Kukësit, “Zayed-Flatrat e Veriut” ku sot nisin fluturimet zyrtare dhe do të ulet një avion me udhëtarë nga Zvicra.

Rama e cilëson portën e dytë të qiellit të Shqipërisë për fluturime komerciale, teksa uron një të premte të mbarë.

 “MIRËMËNGJES 😊
dhe me aeroportin e ri ndërkombëtar “ZAYED-Flatrat e Veriut”, ku sot ulet nga Zyrihu në tokën e Kukësit avioni me udhëtarë i Helvetic Airlines dhe hapet porta e dytë e qiellit të Shqipërisë për fluturimet komerciale, ju uroj një të premte të mbarë🙏”, shkruan kryeministri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here