Aksioni i SPAK në MB, Yuri Kim:Krim! Abuzimi me tenderat njësoj si të vjedhësh qytetarët

0
569

Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, reagon pas aksionit të SPAk në Ministrinë e Brendshme, ku u arrestuan tetë zyrtarë dhe ish-zyrtarë të kësaj ministrie, dhe një në “arrest shtëpie”,  pasi dyshohet se kanë abuzuar me tenderin e uniformave të Policisë së Shtetit.

Është mirë të shohim shumë verime të SPAK kundër korrupsionit. Abuzimi ose manipulimi i proceseve të prokurimit publik është njësoj si vjedhja nga të gjithë qytetarët (përfshirë qytetarët e SHBA, taksat e të cilëve sigurojnë ndihmë për Shqipërinë) për të mbushur kuletat e vetes ose të “miqve” të tyre. Është krim”, shkruan ambasadorja Kim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here