Vaksinime të hapura, janë aplikuar 55 mijë doza në Shkodër dhe Vau Dejës

0
582

 

 

Duke nisur nga kjo e hene e ne vijim pergjate gjithe javes qendrat shendetesore dhe njesia e kujdesit shendetesor kane hapur dyert per vaksinime masive te qytetareve mbi 18 vjec. Drejtorja e njesise vendore te kujdesit shendetesor Xheni Halili apelon drejt qytetareve qe te marrin dozat e vaksines, si menyra e vetme per te shmangur rrezikun nga Covid-19.

Deri ne keto momente jane vaksinuar 55 mije qytetare me te pakten 1 doze, ndersa ne total ne bashkite Shkoder dhe vau dejes jane 20 qendra shendetesore te cilat do te jene ne gadishmeri per te kryer vaksinime. Aktualisht po aplikohen vaksinat astrazeneca, coronavax dhe phizer per qytetaret me diagnoza te rekomanduara nga mjeket e familjes./Tv1-channel/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here