1 javë, 3 mijë vaksinime, operatorët turistik ende të pa ndërgjegjësuar

0
563

 

Që nga e hëna kur nisi java e hapur e vaksinimit në Shkodër janë aplikuar rreth 3 mijë doza. Bluzat e bardha janë të kënaqur me interesimin e shfaqur tek moshat e reja, 20 deri në 30 vjec

Por nuk po ndodh e njejta gjë me operatorët turistik. Ndonëse jaemi në pikun e sezonit turistik, ata vijojnë të mos jenë të ndërgjegjësuar për të kryer vaksinimet

Aktualisht në Shkodër po aplikohët vaksina coronavac dhe astrazeneca, ndërsa për të sëmurët me diagnozë është phizer./TV1-CHANNEL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here