Pritje në Muriqan! Automjetet në rradhë deri në 3 km/ Në 48 orë hyjnë 23 mijë shtetas dhe dalin mbi 16 mijë  

0
1150

 

E shtuna ka sjelle rradhe te gjata prane pikes kufitare te Muriqanit. Rreth 3 km ka qene radha e automjeteve ne dalje te territorit shqiptar per t’ju drejtuar Malit te Zi.

Aktualisht po punohet me 4 sportele ne dalje dhe 2 ne hyrje. 1 sportel eshte lene i dedikuar per autobuset e linjave. Te lodhur nga pritjet qytetaret thone se nuk po respektohet radha, gje e cila rrit pakenaqesite vecanerisht te shtetasve nga Kosova.

Permes pikes kufitare te muriqanit ne 48 oret e fundit kane hyre 2020 shtetas shqiptare dhe 21 mije shtetas te huaj si dhe kane dale 2200 shtetas shqiptare dhe 14 mije shtetas te huaj./TV1-CHANNEL/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here