Dinjiteti i artistit/Aktori Çun Lajçi, promovon librat e tij në Velipojë: Jam nje shkrimtar i vogel, si artist luftoi per dinjitet

0
2226

 

 

Sharkine e mban me vete edhe ne plazhin e Velipojes.

Aktori i mirënjohur kosovar i me shume se 200 roleve ne skene e kinematografi, Çun Lajçi,mbrëmjeve ne pedonalen e Velipojes promovon librat e tij.

Thekson se gjithçka fillon me dijen, librin, pavaresisht zhvillimeve te ndryshme:

Shtetesine e Shqiperise se ka marre prej viteve dhe jeton ne Tirane, ndersa pensionin prej 190 EURO  e merr ne Kosove:

Ai thote se nuk eshte ne doren e krytarit te Bashkise Tirane qe t’ia rrisin pensionin, por uron qe Velija ti bleje serish librat si nje vit me pare:

Nderkohe jane te shumte pushuesit ne Velipoje qe adhurojne artistin Çun Lajçi duke i shprehur njeheresh lutjet per autografe apo foto se bashku……./TV1-CHANNEL/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here