“Promovues i bashkëpunimit ekonomik në rajon”, Meta takon ambasadorin Grenell dhe zbulon dhuratën për të

0
519

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar sot një takim me ish-të dërguarin special për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell. Kreu i shtetit theksoi se Grenell ka promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon.

Mes të tjerash Meta zbuloi edhe një dhuratë të veçantë që i kishte bërë ambasadorit, librin “Albania from the Air”.

MESAZHI I METËS
Ishte kënaqësi të takoja këtë mëngjes Ambasadorin Grenell. Mbështes përpjekjet e tij të vazhdueshme për të promovuar investimet amerikane dhe bashkëpunimin ekonomik në rajon, si e vetmja mënyrë për të garantuar mirëqenie për të gjithë qytetarët tanë dhe veçanërisht brezin e ri.

Përpara vizitës të tij në Jug të vendit i dhurova librin “Albania from the Air”, një botim i veçantë mbi mrekullitë natyrore shqiptare, pasi jam i sigurt se herën tjetër ai do të shpenzojë më shumë kohë për të eksploruar Shqipërinë tonë të bukur. 🇦🇱🤝🇺🇸

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here