Ja si paraqitet situata e zjarreve në Qarkun Shkodër…

0
628

Ja si paraqitet situata e zjarreve në Qarkun Shkodër…

Vatra e zjarrit ne F.Arrez kane qene ne operacion disa grupe te MZSh dhe komuniteti i bashkive Puke Dhe F.Arrez, eshte pershkuar nga zjarri rreth 1.2 ha pyll pishe dhe shkurre.

Vatra e zjarrit ne Cukal te Bashkise V.Dejes eshte izoluar dhe kemi vetem disa minivatra te vogla te cilat jane kontrolluar nga strukturat gjate nates.

Vatrat e zjarrit ne Culaj dhe Aliaj ne Bajze te Malesise se Madhe jane shuar plotesisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here