U nxorën nga kampi i ferrit në ”Al Hol”, Antiterrori do të marrë në pyetje të kthyerit nga Siria

0
782

 

Pasi i kthyen në 1 gusht në vendin tonë, Antiterrori do të marrë në pyetje 19 qytetarët shqiptarë që u kthyen nga kampi famëkeq i ‘Al Holit’ në Siri.

Bëhet fjalë për 5 gra dhe 14 fëmijë të mitur, të cilët u sollën në atdhe me një charter të vënë në dispozicion nga qeverisa shqiptare. Mesohet se ata do te pyeten ne lidhje me qendrimin e tyre ne kampin ne Siri.

Kujtojme se Rama deklaroi se nje tjeter operacion do te ndermerret ne Siri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here