Zjarret në vend/ BE aktivizon Mekanizmin e Mbrojtjes Civile, ndihmon Shqipërinë me dy helikopterë

0
765

 

Duke marrë shkas nga zjarret masive që kanë ‘pushtuar’ shumë vende europiane, Bashkimi Europian ka aktivizuar Mekanizmin e Mbrojtjes Civile.

Mësohet se BE do të ofrojë ndihmë për Shqipërinë, Italinë, Maqedoninë e Veriut si dhe Greqinë. Bëhet e ditur se BE do të ndihmojë vendin tonë me dy helikopterë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here