Muaj i vaksinimit anti-covid/ Jane mbi 20 qendra te hapura ne Shkoder – Vau Dejes

0
912

 

 

Gushti i shpallur si muaj i hapur per vaksinimin anticovid, ka angazhua mbi 20 qendra shendetesore ne Shkoder e Vau Dejes per kete proçes. Masatarisht po behen 400 vaksina ne dite, nje numer i konsiderueshem, por qe jane mundesite per shume me teper sa i perket gatishmerise se personelit:

Xhabia thote se eshte pozitive qe po vine me shume te rinjte per vaksinim, te cilet kane mundesi qe te zgjedhin edhe llojin e vaksines:

Mesazhi eshte i thjeshte dhe i qarte: Vaksinim sa me pare, qe te parandalohet rreziku qe kercenon infeksioni i koronavirusit:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here