Vijon zjarri në malin e Tërbunit, sot në terren dhe 100 forca të ushtrisë, ndërhyrje dhe nga ajri

0
565

 

Pukë, vijon të jetë aktive vatra e zjarrit në malin e Tërbunit. Zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 20 hektarësh me pisha dhe ahe.

Të angazhuar në operacion për shuarjen e flakëve janë forcat zjarrfikëse, punonjës të pyjores dhe shërbimet publike.

Në ndihmë sot kanë mbërritur dhe 100 forca të ushtrisë. Dy helikopterë pritet të vijojnë dhe sot fluturime për hedhjen e ujit. Zjarri në malin e Tërbunit, dyshohet se u shkaktua qëllimisht. /BW/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here