Zjarri i rënë prej 1 jave në fshatin Patalej të Lezhës kalon edhe në Mirditë

0
620

 

Zjarri i rënë prej 1 jave në fshatin Patalej të Lezhës vijon të jetë aktiv.

Ndërkohë flakët janë përhapur dhe ne territorin e Bashkisë Mirditë, në fshatin Molung.

Aktualisht situate është nën kontroll, ndërsa me terren ndodhen zjarrfikësit, ushtria dhe shërbimi pyjor.

Diten e sotme pritet të ketë ndërhyrje me helikopter nga ajri për shuarjen e flakëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here