Ky është efektivi i RENEA-s i arrestuar, akuzohet se krijoi një rrjet për shpërndarjen e kokainës e hashashit

0
811

Ky është efektivi i RENEA-s Rael Luli, i arrestuar mbrëmjen e sotme nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Tiranë si pjesë e një rrjeti shpërndarësish droge në kryeqytet. Luli, 27 vjeç ishte pjesë e uniformave të policisë dhe u arrestua mbrëmjen e sotme bashkë me 4 persona të tjerë të moshave nga 26 deri në 30 vjeç.

Ky grup sipas informacioneve zyrtare vepronte kryesisht në zonën e njohur si “Parku i autobusëve”, Kombinatit, Misto Mame, Yzberisht dhe Qytet të Nxënësve. Ndërkohë që gjatë operacionit janë sekuestruar lëndë narkotike të dyshuara si kokainë dhe kanabis, para dhe armë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here