“Dashuria duhet vënë në veprim”, Meta për ditëlindjen e Nënë Terezës: Nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së saj

0
486

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka përkujtuar ditëlindjen e Nënë Terezës.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, kreu i shtetit shkruan se shenjtorja ishte simboli i frymëzimit të humanizmit de nënës së dhembshur shqiptare.

Urimi i Presidentit Ilir Meta:

“Dashuria duhet vënë në veprim”, predikonte Shenjtorja Nënë Tereza, simboli më përfaqësues dhe frymëzues i humanizmit, solidaritetit dhe i vajzës, motrës dhe nënës së dhembshur shqiptare.

Sot, në 111-vjetorin e lindjes së saj, nderimi më i madh që mund t’i bëjmë është të ndjekim shembullin e veprës së saj dhe vlerat më të mira kombëtare, njerëzore dhe hyjnore që promovoi gjatë gjithë angazhimit jetësor.

“Jo të gjithë ne mund të bëjmë gjëra të mëdha, por secili nga ne mund të bëjë gjëra të vogla me dashuri të madhe”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here