Masa të reja shtesë anti-covid për shkak të rritjes së rasteve?! Komiteti i Ekspertëve mblidhet sot për të marrë vendimin

0
604

Teksa vendi po përballet me rritje të numrit të infektimeve, ditën e sotme do të mblidhet Komiteti Teknik i Ekspertëve.

Tashmë ngelet për t’u parë nëse do të ketë masa të reja shtesë, duke marrë parasysh rrezikun që kanoset nga varianti Delta, apo dhe shtrimet në spitalin Infektiv që janë rritur.

Kujtojmë se javën që kaloi Komiteti i Ekspertëve vendosi që të mbajë në fuqi këto masa anti-covid dhe mos të vendosë të tjera shtesë, ndërsa vijon thirrja për qytetarët që të vaksinohen.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here