Mbërrijnë edhe 150 qytetarë afganë në vendin tonë, strehohen në Qytetin Studenti dhe Durrës

0
419

Rreth 150 qytetarë afganë mbërritën në aeroportin e Rinasit. Avioni i ardhur nga Abu Dabi është ulur në pistë rreth orës 5 të mëngjesit.

Ministria e Jashmte konfirmon se 103 persona janë akomoduar në Qytetin Studenti dhe 47 të tjerë në struktura hoteljere në Durrës. Në total janë 607 qytetarë afganë të ardhur në Shqipëri 4 ditët e fundit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here