Operacioni i drogës në Spanjë, Çuçi: Do të vijohet me hetimin e pasurive në Shqipëri

0
595

 

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar lidhur me mega-operacionin e drogës të zhvilluar në Spanjë ku u prangosën 107 persona.

Çuçi shkruan se organizata e goditur është transnacionale, e përfshirë në trafikimin dhe kultivimin e gjerë të marijuanës.

Ai shton se hetimet nuk do të ndalen këtu, pasi do të vijojnë me hetimin e burimit të pasurive në Shqipëri, të gjithë personave të implikuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here