Drogë brenda bufesë, në pranga 30-vjeçari shqiptar në Itali, detaji që s’i shpëtoi policisë

0
869

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane.

Mediat italiane, bëjnë me dije se ai është vënë në pranga gjatë një kontrolli rutinë, pasi shfaqi shenja nervozizmi sapo ka parë karabinerët.

Më pas blutë kanë kontrolluar mjetin e tij, ku dhe i kanë gjetur një sasi lënde narkotike, kokainë. Gjithashtu policia ka kryer kontrolle edhe në shtëpi, ku sërish I gjeti kokainë të cilën shqiptari e kishte fshehur sirtarit të bufesë.

Vlera e drogës që i kap shqiptarit, emri I të cilit nuk është bërë i ditur arrin deri në vlerën e 5 mijë eurove

Policia sekuestroi një shumë parash, 1300 euro në total, të cilat konsiderohen si të ardhura të paligjshme pasi dyshohet se janë siguruar nga tregtimi i lëndës narkotike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here