Tragjedia në spitalin e Tetovës, Meta: Ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse

0
607

Presidenti Ilir Meta ka shprehur ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura pas zjarrit që përfshiu një spital të Tetovës.

Mesazhi i Plote:

Me shqetësim dhe trishtim të thellë po përcjell tragjedinë e ndodhur në spitalin e Tetovës.

Një ngjarje tepër e rëndë dhe tronditëse, veçanërisht për numrin e viktimave të raportuara!

Shpreh ngushëllimet më të ndjera për jetët e humbura dhe ndaj dhembjen e madhe me familjarët e tyre.

Ju uroj shërimin sa më parë të lënduarve!

Shpreh solidaritetin e plotë me autoritetet shtetërore të Maqedonisë së Veriut, që po bëjnë përpjekje maksimale për të shpëtuar sa më shumë jetë dhe vënë nën kontroll situatën.

Mendimet dhe lutjet e mia janë me Tetovën!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here