Tuesday, August 9, 2022
HomeShendetesiEma jep dritën jeshile për përdorimin e vaksinës Pfizer edhe tek femijët...

Ema jep dritën jeshile për përdorimin e vaksinës Pfizer edhe tek femijët 5 vjec

-

 

Agjencia eurupiane e Barnave (Ema) ka rekomanduar dhënien e lejes për përdorimin e vaksinës Pfizer – BioNtech edhe tek fëmijë e moshës 5 – 11 vjeç.

Vaksina tashmë është miratuar dhe për përdorim tek të rriturit dhe fëmijët mbi 12 vjeç.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts