Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëSulmi me armë në Deçan/ Basha: Dhimbje dhe trishtim për këtë krim...

Sulmi me armë në Deçan/ Basha: Dhimbje dhe trishtim për këtë krim makabër, autoritetet të vendosin para drejtësisë autorët

-

 

Kryedemokrati Lulzim Basha ka reaguar mbi ngjarjen tragjike në Deçan të Kosovës ku persona të maskuar kanë qëlluar mbi një autobus me nxënës. Me një reagim në Twitter, Basha ka shprehur ngushëllimet për familjarët e viktimave duke u shprehur i trishtuar mbi këtë ngjarje.

Ai shkruan se ka besim se autoritetet do bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër.

“Dhimbje dhe trishtim për ngjarjen e sotme në Deçan.Ngushëllimet më të ndjera familjeve të viktimave. Shërim të shpejtë nxënësit që po merr ndihmën mjekësore. Jam i sigurt se autoritetet do bëjnë gjithçka për zbardhjen dhe vënien para drejtësisë të autorëve të këtij krimi makabër”- shkruan ai.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts