Friday, October 7, 2022
HomeKronikaEuro dhe makina luksoze/ Arrestohet për trafikim droge dhe pastrim parash shqiptari...

Euro dhe makina luksoze/ Arrestohet për trafikim droge dhe pastrim parash shqiptari në Gjermani

-

 

Një i ri shqiptar është arrestuar në Gjermani sot, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike dhe pastrim parash.

Gjatë aksionit të policisë në pranga ranë edhe 6 shtetas tjerë, me shtetësi  gjerman,armene dhe ukrainase.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit të 19 banesave në  zonën e Saalfeld dhe në Berlin, janë sekuestruar rreth 500.000 euro në pronë, automjete luksoze, si dhe para të gatshme në vlerë prej rreth 31.000 euro.

Shqipari ndodhet në ambientet e paraburgimit dhe pritet të dalë para Gjykatës nesër.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,518FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts