Thursday, August 18, 2022
HomePolitikëDita e Rinisë, Berisha dhe Basha të ndarë në dy ceremoni të...

Dita e Rinisë, Berisha dhe Basha të ndarë në dy ceremoni të ndryshme

-

8 Dhjetori shënon ditën e Rinisë. Demokratët ndër vite këtë datë e kanë kujtuar me homazhe në qytetin Studenti, përballë shtatores së Azem Hajdarit.

Ky vit i gjen të ndarë dy figurat kryesore të PD-së, liderin historik Sali Berisha dhe liderin aktual Lulzim Basha të cilët prej muajsh vijojnë të jenë “në luftë.”

Kryetari aktual Lulzim Basha ka bërë me dije se me më 8 dhjetor do të zhvillojë një takim në ambientet e ArTurbinës, ndërkohë Sali Berisha ka bërë me dije se një orë më pas do të jetë në qytet Studenti ku do të zhvillojë takim dhe homazhe tek shtatorja e Azem Hajdarit.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,441FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts