Wednesday, August 17, 2022
HomesocialeReshjet e dëborës dhe ngricat në rrugë, ARRSH thirrje shoferëve: Reduktoni shpejtësinë,...

Reshjet e dëborës dhe ngricat në rrugë, ARRSH thirrje shoferëve: Reduktoni shpejtësinë, pajisuni me zinxhirë e goma dimërore

-

Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton si paraqitet sot situata në disa nga akset kryesore, pasi vendi u përfshi nga reshjet e dendura të shiut dhe bores.

ARRSH bën me dije se qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale. Po ashtu, këshillohen drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje, të reduktojnë shpejtësinë dhe të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore.

NJOFTIMI I ARRSH

Në Rajonin Jugor dhenë Rajonin Qendror reshjet kanë pushuar kontraktorët kanë punuar me mjete borëpastruese dhe kanë bërë shpërndarjen e kripës në ato segmente ku ka pasur prezencë bore

 

 

Në Rajonin Verior gjatë natës ka pasur kryesisht reshje shiu, pa sjellë probleme me qarkullimim e mjeteve, është punuar në Qafë Mali-Fierzë për pastrimin e aksit

Qarkullimi vazhdon normalisht në të gjitha akset nacionale.

Drejtuesit e mjeteve të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore të reduktojnë shpejtësinë, të pajisen me zinxhirë dhe goma dimërore të ndjekin udhëzimet e Policisë Rrugore.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts