Wednesday, August 10, 2022
HomePolitikë‘Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat për frymë dhe konsumin’,...

‘Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat për frymë dhe konsumin’, Agalliu: Politikat qeverisëse janë shkaktarët kryesorë

-

Sekretari i Grupit Parlamentar të PD-së, Arbi Agalliu referuar statistikave të bëra të ditura nga Eurostat thekson se Shqipëria rënditet e fundit në Europë për të ardhurat për frymë dhe konsumin.

Nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ ai shprehet se kjo situatë do të vijojë për aq kohë sa nuk do të ketë politika qeverisëse të bazuara mbi zhvillimin e qëndrueshëm.

Statusi:

Shqipëria renditet e fundit në Europë për të ardhurat për frymë dhe konsumin. Të dhënat e publikuara nga Eurostat tregojnë edhe njëherë realtitetin shqiptar. Edhe me vendet e rajonit diferenca është e konsiderueshme. E tille do të vijoj të jetë renditja për aq kohë sa nuk ka politika qeverisëse të cilat bazohen mbi zhvillimin e qëndrueshëm, liberalizimin e tregjeve, larg klientelizmit e mbi të gjitha një administratë e pa korruptuar.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,433FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts