Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikë''I ftuari i ditës''/ Besnik Kastrati: Me 20 dhjetor PD i rikthehet protestave

”I ftuari i ditës”/ Besnik Kastrati: Me 20 dhjetor PD i rikthehet protestave

-

 

I ftuar ne emisionin ”I ftuari i dites” Sekretari i çeshtjeve zgjedhore dhe ligjore PD, Besnik Kastrati i pyetur nga gazetarja Linda Kavaja se cfare pritet te ndodhe pas dates 18 dhjetor u shpreh se tashme PD i ka vendosur linjat dhe objektivat e saja per rikthimin e partise. me daten 20 dhjetor ajo pritet te mbaje edhe protesten e pare e cila ne fokus ka ”Open Ballkan”.

Kastrati: Kuvendi i thirrur nga kryetari i shkarkuar tashme i PD eshte ilegjitim pasi vendimet e dates 11 dhjetor kane shkrire struktuart ekzistuese drejtuese qe ne kundershtim me statutin e PD kane qene te emeruar nga kryetari pa nje gare. Kuvendi i neserm do te mbahet nga anetaret te cilet nuk jane anetaret. Me dijenine tone po angazhohen dhe njerez te cilet nuk jane anterare te PD per te mbushur nje salle e cila nuk ze me shume se 2200 vende.

Ne keto kushte nisma per rithemilim e PD do te startoje e plote pasi jane percaktuar linjat dhe  dhe objektivat. Do te kete nje proteste kombetare te thirrur me dt 20 dhjetor nga ish kryeministri Berisha. PD do ti kthehet me fort se kurre protestave kombetare. Protesta e 20 dhjetorit do te mbahet ne lidhje me kundershtimin e ”Open Ballkan”

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts