Friday, August 19, 2022
HomePolitikëReferendumi 18 dhjetorit/ Sekretari i çeshtjeve zgjedhore dhe ligjore PD, Besnik...

Referendumi 18 dhjetorit/ Sekretari i çeshtjeve zgjedhore dhe ligjore PD, Besnik Kastrati: Ja si do të veprohet ditën e nesërme…

-

I ftuar ne emisionin ”I ftuari i dites” Sekretari i çeshtjeve zgjedhore dhe ligjore PD, Besnik Kastrati dha me shume detaje rreth referendumit qe do te mbahet diten e neserme ne te gjithe vendin. 
Kastrati: Kominisioni i Rithemelimit sic e dime me daten 11 dhjetore ne Tirane mori vendimin per shkarkimin e kryetarit te PD. Ratifikimi dhe vendimi i marre eshte nje feste per demokratet pasi kjo levizje dhe ky rithemelim u be per te hequr pengun qe kishte mberthyer PD duke e cuar nga humbja ne humbje.
Referendumi starton ne oren 8:00 diten e nesrme dhe anetaret do e mund tu drejtohen  9 qendrave per te votuar te cilat do te jene te hapura deri ne oren 17:00.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,442FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts