Thursday, August 11, 2022
HomePolitikëVuçiç në Tiranë, Berisha bën lëvizjen e radhës, paralajmëron protestë kombëtare më...

Vuçiç në Tiranë, Berisha bën lëvizjen e radhës, paralajmëron protestë kombëtare më 20 dhjetor

-

Ish-kryeministri Sali Berisha ka njoftuar datën e protestës së parë të lëvizjes së tij. Berisha tha se më 20 dhjetor do të zhvillohet protesta kombëtare e shqiptarëve.

Berisha tha se protesta e parë e “revolucionit”, edo të ketë 2 qëllime kryesore, kundër Ballkanit të Hapur dhe kundër vjedhjes së hapur

Sali Berisha: 20 Dhjetori është protesta kombëtare e shqiptarëve. Revolucioni është në protestë. Protesta ka 2 qëllime kryesore. Së pari, kundër Ballkanit të Hapur. Së dyti kundër vjedhjes së hapur. Në datën 20 kombi ëhstë në protestë. Merr fundi skenari armiqësor anti-shqiptar i Ballkanit të Hapur. Kisha paralajmëruar se do ketë protesta Kombëtare. 

Lëvizja e Berishës, vjen pikërisht në ditën kur u bë i ditur lajmi që Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç, do të vijë në Tiranë, ku dhe do të mbahet takimi i radhës për “Open Balkan”.

Sali Berisha premtoi në Kuvendin Kombëtar se nëse Vuçiç vjen në vendin tonë për nismën që ka ndërmarrë së bashku me Edi Ramën dhe Zoran Zaev do të ballafaqohet me protesta mbarë-popullore

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,430FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts