Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëPas 10 orësh votim për shkarkimin e Bashës, perfundon proçesi edhe në...

Pas 10 orësh votim për shkarkimin e Bashës, perfundon proçesi edhe në 11 degë të tjera

-

 

Janë mbyllur qendrat e votimit në këto qytetet, Lezha, Kukësi, Tropoja, Mallakastër, Roskovec, Tepelenë, Këlcyrë, Memaliaj, Divjakë, Kolonjë dhe Pogradec.

Rezultati paraprak për degën e PD Kurbin, kanë marë pjesë 1600 votues. Votuan pro shkarkimit 901 anëtar, të pavlefshme 3 anëtar, kundër 8 anëtar.

Dega e PD Kolonjë, nga 700 anëtarë votuan 404 ‘pro’ shkarkimit të Bashës pas procesit te numërimit nuk ka rezultuar asnje fletë e dëmtuar.

Dega e PD Pogradec, nga 900 votuan 510, 5 kundër, 3 të dëmtuara, 502 ‘pro’ shkarkimit

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts