Wednesday, August 17, 2022
HomePolitikëMesazhi i Berishës pas shkarkimit të Bashës: Aty ku lind shpresa, lind...

Mesazhi i Berishës pas shkarkimit të Bashës: Aty ku lind shpresa, lind fitorja

-

Një ditë pas shkarkimit të Lulzim Bashës me 99% të votave të demokratëve në referendumin e thirrur nga Sali Berisha, lideri historik i demokratëve ka një mesazh.

“Mirëmëngjes miq! Aty ku lind shpresa, lind fitorja! sb”, shkruan Berisha ku mesazhin e shoqëron me një fragment nga Kuvendi i 11 dhjetorit që u mbajt në stadiumin “Air Albania”.

Berisha bashkë me mbështetësit e tij, pas rezultatit shkuan në selinë blu, por nuk arritën dot të futeshin brenda godines.

Po ashtu Berisha ka bërë të ditur se të hënën e 20 Dhjetorit do të zhvillohet protesta e parë kombëtare. Ai u shpreh se qytetarët do të protestojnë përpara Kryeministrisë dhe tubimi do të nisë në orën 16:00.

Related articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
3,434FollowersFollow
3,572SubscribersSubscribe
spot_img

Latest posts